Хеттрик срещу Бенин изкачи Мане в голмайсторската листа за Сенегал

ливърпул молба садио мане рискува здравето екваториална гвинея
11:50, 05.06.2022

Садио Мане се превърна в най-резултатния футболист за националния отбор на Сенегал. Крилото отбеляза хеттрик при победата на тима му над Бенин с 3:1 в мач от квалификациите за Купата на африканските нации.

Футболистът на Ливърпул откри резултата в 12-ата минута от дузпа, след игра с ръка на противников играч.

Гостите се опитаха да изравнят, но Тиджани Анаане стреля в дясната греда. Вместо това Садио Мане удвои головата си сметка в двубоя в 22-ата минута.

След почивката Сеси Д'Алмейда бе изгонен с директен червен картон, след като повали Садио Мане, който се отскубваше сам срещу вратаря.

Домакините получиха нова дузпа след нарушение на стража Сатюрнин Алагбе срещу Исмаила Сар. Садио Мане оформи хеттрика си с точно изпълнение.

Резервата Жуниор Олайтан оформи крайния резултат с почетно попадение в 88-ата минута.

Сенегал е лидер в група "Л", докато Бенин заема последната 4-а позиция в подреждането.

Садио Мане вече има 32 гола с националната фланелка. След срещата той отново коментира слуховете за бъдещето си.

"Много уважавам Ливърпул, защото феновете ме приеха още от първия ми ден в клуба. Ще видим какво ще се случи с бъдещето ми", сподели той.

Защо ескалира недоволството в актьорската гилдия - аргументите на Христо Мутафчиев и заместник-министърът на културата Весела Кондакова