Холанд се завърна с гол при победа на Борусия (Дортмунд)

19:06, 27.11.2021
холанд завърна гол победа борусия дортмунд

Норвежката звезда на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд се нуждаеше от само 8 минути при завръщането си на терена, за да фиксира крайното 3:1 за "жълто-черните" като гост срещу тима на Волфсбург.

За централният нападател това бе гол №50 в Бундеслигата за същия брой изиграни мачове в германския елит.

С този успех Дортмунд се изкачи и временно на върха в класирането поне до изиграването на двубоя между Байерн (Мюнхен) и Арминия Билефелд по-късно тази вечер. Волфсбург пък запазва 7-та си позиция.

"Вълците" започнаха по мечтан начин срещата на своя "Фолксваген Арена", като откриха резултата още във 2-ата минута чрез нидерландския нападател Вут Вегхорст.

Още преди почивката обаче Борусия изравни резултата чрез Емре Джан, който се разписа от дузпа, а десет минути след подновяването на играта Дониел Маален направи обрата за гостите пълен.

Така се стигна до 81-ата минута, когато дойде и моментът на Ерлинг Холанд да се разпише, подпечатвайки трите точки за своя тим.