Христина Вучкова и Фенербахче загубиха финала за Купата на Турция по волейбол

16:43, 01.05.2023
христина вучкова фенербахче загубиха финала купата турция волейбол

Българската национална състезателка по волейбол Христина Вучкова и нейния Фенербахче не успяха да спечелят турнира за Купата на Турция, след като отстъпиха във финала на състава на Вакъфбанк Истанбул.

Вучкова и нейните съотборнички не успяха да се противопоставят на действащите шампионки на Турция и Европа и загубиха с 0:3 (15:25, 23:25, 27:29) срещата, която се изигра в зала "Ататюрк" в Измир пред 5000 зрители.

По този начин "фенерите" не успяха да вземат реванш от своя съперник за загубата в полуфиналите на Шампионската лига в средата на миналия месец, когато двата тима си размениха по една победа с 3:0, но впоследствие Вакъфбанк продължи напред след успех с 15:12 в решителния "златен гейм".

Христина Вучкоа се появи на игрището във финала като резерва по време на втория гейм и завърши двубоя с общо 4 точки на сметката си, докато най-резултатна за Фенербахче стана Мелиса Тереса Варгас със 17 пункта.

За победителките от Вакъфбанк пък над всички бе Паола Егону, която реализира 25 точки за успеха.

Кристиано Роналдо може да се завърне в Реал като посланик или част от ръководството