Хюн Мин Сон донесе победата на Тотнъм срещу Бърнли

11:06, 27.10.2020
Чете се за: 00:31 мин.
хюн мин сон донесе победата тотнъм бърнли

"Шпорите", които са в една група с българския Лудогорец в Лига Европа победиха Бърнли с 1:0 като гост в последен двубой от шести кръг на английското първенство.

Успехът за, водения от Жозе Моуриньо тим, донесе Хюн Мин Сон с осмото си попадение от началото на сезона.

Попадението дойде в 76-ата минута, когато след ъглов удар капитана Хари Кейн отклони топката към южнокорееца и той се разписа с глава.

С попадението 28-годишният нападател стана първият футболист, който успява да отбележи повече от 6 гола в първите три гостувания на своя отбор.

Хюн Мин Сон оглави и списъка с голмайстори в Премиършип, а неговият Тотнъм към момента се намира на петата позиция в подреждането, докато Бърнли са 18-ти.

В друг мач от снощи Брайтън и Уест Бромич не излъчиха победител и завършиха 1:1. Автогол на Джейк Мивърмор даде аванс на гостите в 40-та минута, но в 83-та Карлен Ахърн-Грант донесе точката за "дроздовете".