И Феликс Оже-Алиасим отпадна в София

10:20, 12.11.2020
Чете се за: 00:39 мин.
Тенис

Младият канадски талант загуби мача си от втори кръг срещу италианецът Салваторе Казрузо след 6:4, 6:4 и по този начин сложи край на сезона на Феликс.

Оже-Алиасим определено има за какво да съжалява, тъй като пропиля шест брейкбола в целия мач, докато Карузо реализира два от трите си шанса да вземе подаването на съперника си.

Първият сет се развиваше равностойно, като първата възможност за пробив се отвори пред канадеца в шестия гейм, но той я пропусна. В ответната седма част 82-ия в света Карузо на свой ред стигна до брейкбол и успя да го реализира.

До края на сета той запази аванса, за да затвори частта с 6:4.

В четвъртия гейм на втория сет, Оже-Алиасим имаше общо четири шанса за пробив, но в край на сметка след маратонски гейм, Карузо се добра до 2:2.

По подобие на първия сет италианецът нанесе своя удар още в следващия гейм, пробивайки за 3:2. Впоследствие Карузо беше категоричен на сервис и след ново 6:4 си заслужи мястото на 1/4 финалите след 100 минути игра.

Там той очаква днес френския ветеран Ришар Гаске, който късно снощи се наложи с 6:4, 6:2 над чешкия тийнейджър Йонаc Форейтек.

Дерменджиев: Победата е важна за самочувствието на отбора, въпреки класата на Гибралтар