Ига Швьонтек и Людмила Самсонова достигнаха четвъртфиналите в Синсинати

Лидерката в световната ранклиста се наложи над Марта Костюк.

Ига Швьонтек
21:32, 16.08.2024

Водачката в схемата Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите WTA 1000.

Швьонтек се наложи в среща от третия кръг над 15-ата поставена украинка Марта Костюк с 6:2, 6:2 за 71 минути игра.

Полската тенисистка допусна пробив в първия гейм на мача, но впоследствие направи серия от четири гейма за преднина от 4:1, а след това спечели частта при първия си сетбол за 6:2.

Лидерката в световната ранглиста при жените Ига Швьонтек започна по-концентрирано втората част, взе аванс от 3:0 и уверено приключи двубоя при ново 6:2.

На четвъртфиналите Швьонтек ще играе срещу победителката от мача между италианката Джазмин Паолини и рускинята Мира Андреева.

Десетата в схемата Людмила Самсонова от Русия също преодоля третия кръг след успех над арменката Елина Аванесян след обрат с 4:6, 6:0, 6:3 и очаква победителката от двубоя между третата поставена Арина Сабаленка (Беларус) и украинката Елина Свитолина.

Ана Бърбосу получи олимпийския бронзов медал от финала на земя в турнира по спортна гимнастика