Ига Швьонтек спечели турнира в Доха за трети пореден път

На финала полякинята надделя над Елена Рибакина със 7:6(8), 6:2

Ига Швьонтек
22:08, 17.02.2024

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) спечели за трети пореден път титлата на турнира по тенис на твърда настилка в Доха с награден фонд от 3,2 милиона долара.

На финала полякинята надделя над номер 4 в света Елена Рибакина (Казахстан) със 7:6(8), 6:2 за 2:19 часа.

22-годишната полякиня, която записа 12-ата си поредна победа в Доха, стана първата тнисистка, спечелила титла на сингъл е един и същи турнир в три последователни години, откакто Серина Уилямс триумфира в Маями от 2013 до 2015.

Победата също така e втора за Швьонтек срещу Рибакина в пет срещу, след като тя загуби и трите мача срещу казахстанката през миналата година.

Полякинята започна слабо и отстъпваше с 1:4 преди да намери ритъма си на игра и да изравни 4:4. След като сетът влезе в тайбрек, се игра равностойно преди Швьонтек да завърши 90-минутната част с добре изпълнен бекхенд за 10:8.

Рибакина взе медицинско прекъсване, след като удари крака си по време на първия сет и това изглежда попречи на казахстанката, тъй като Швьонтек нямаше проблеми във втората част и си осигури първата си титла от УТА 1000 за годината.