Ига Швьонтек победи Елена Габриела Русе от Румъния с 6:3, 6:0 в първия си мач от Мастърс турнира в Рим.
Полякинята започна срещата с пробив и поведе с 3:1. До края на първия сет нито една от състезателките не успя да спечели своите сервис геймове и така се стигна до резултат 6:3 в полза на лидерката в световната ранглиста.
Във втората част 20-годишната тенисистка бе далеч по убедителна и затвори сета на нула с първия си мачбол.
iga gonna iga (win matches as fast as possible )
— wta (@WTA) May 11, 2022
That's 24 STRAIGHT MATCH WINS for @iga_swiatek!#IBI22 pic.twitter.com/YMK7Cmj0F9
Двубоят продължи 1 час и 9 минути. Това е 24-ата ѝ поредна победа.
В следващия кръг тя ще се изправи срещу Виктория Азаренка, която по-рано днес победи колумбийката Мария Камила Осорио Серано с 6:2, 6:4.
В друг мач от деня поставената под №3 в схемата Арина Сабаленка победи с 6:2, 6:0 Шуай Жанг от Китай.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района