Илия Груев и Лийдс ще преиграват срещу Плимут в четвъртия кръг на ФА Къп, шестодивизионен тим изхвърли Ипсуич

22:23, 27.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.
илия груев изигра цял мач победата лийдс норич
Снимка: Leeds United

Българският национал Илия Груев и неговият клубен Лийдс Юнайтед завършиха наравно 1:1 у дома срещу състава на Плимут в среща от 4-ия кръг на турнира за ФА Къп.

На "Елънд Роуд" Джейдън Антъни даде аванс на домакините скоро след изтичането на първия половин час игра, но в 73-ата минута Адам Рандъл донесе равенството за "пилигримите" и така крайният победител от този сблъсък ще трябва да бъде определен след преиграване в Югозападна Англия, за което все още няма насрочена дата.

Илия Груев започна двубоя като титуляр за Лийдс и за пета поредна среща остана на терена в продължение на пълните 90 минути, въпреки че за негово разочарование днешният мач сложи край на серията на "белите" от пет поредни победи във всички турнири.

Напред към 1/8-финалите за ФА Къп обаче продължава състава на Брайтън, който надигра с 5:2 като гост Шефилд Юнайтед.

В друг двубой, който противопостави един срещу друг два отбора от Висшата лига, Лутън Таун спечели с 2:1 при визитата си на Евертън и така "шапкарите" се осигуриха място в петия кръг на надпреварата.

Изненадата на деня обаче поднесе шестодивизионния Мейдстоун Таун, който изхвърли от надпреварата един от кандидатите за промоция във Висшата лига - Ипсуич, след успех с 2:1. По този начин "камъните" се превърнаха в първия клуб, който достига до 1/8-финалите за ФА Къп, който се подвизава толкова ниско във футболната йерархия в Англия.