Илия Груев с нов силен мач при победа на Лийдс над Плимут

Лийдс
Снимка: Facebook: Leeds United
17:08, 17.02.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Българският национал Илия Груев игра цял мач при победата на Лийдс над Плимут с 2:0 при гостуване в Чемпиъншип. Това бе повторение на мача между двата тима за ФА Къп, в който преди десет дни отново Лийдс се наложи с 4:1 след преиграване, а българският халф бе избран за най-добър на терена.

Италианският нападател Уилфред Гнонто откри резултата за Лийдс в десетата минута на мача, а французинът Жоржиньо Рутер направи 2:0 за отбора на мениджъра Даниел Фарке в 72-рата минута.

Тимът на Лийдс се изкачи на второ място в класирането, като изпревари с две точки Саутхямптън, но е далеч от лидера Лестър. Плимут е на 15-а позиция в подреждането.

"След новините": Законопроектът за изграждане на ветропаркове в Черно море скара политици и браншовици