ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Илиян Радулов постигна девета поредна победа в Мадрид и се класира за финала на турнира на клей

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
Спорт

Българинът победи на полуфиналите с 6:2, 7:6(8) представителя на домакините Сержи Перес Контри.

Илиян Радулов
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината
00:00
00:00

Националът на България за Купа Дейвис Илиян Радулов се класира за финала на сингъл на турнира на клей кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи на полуфиналите с 6:2, 7:6(8) представителя на домакините Сержи Перес Контри. Срещата продължи час и 57 минути.

Радулов поведе с 3:0 в първия сет, а след още един пробив го спечели с 6:2. Във втората част той на два пъти навакса пробив пасив при 4:5 и 5:6 и стигна до тайбрек. В него българинът изпусна два мачбола, но от третата си възможност затвори мача в своя полза.

Това е девета поредна победа за Илиян Радулов на турнири за мъже в Мадрид. Предната седмица той триумфира с титлата на надпреварата на твърда настилка в испанската столица с награден фонд 15 хиляди долара.

Радулов заема рекордната в кариерата си 664-а позиция в световната ранглиста при мъжете, а в спор за титлата утре ще играе срещу Михиел де Кром (Нидерландия).

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?