Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на "Ориндж Боул"

20:03, 08.12.2022
илиян радулов класира четвъртфиналите ориндж боул

Българинът Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите във възрастовата група до 18 години на неофициалното световно първенство по тенис "Ориндж Боул", след като на осминафиналите елиминира Даниил Панарин от Русия.

В мач, който противопостави поставения под №7 Радулов срещу поставения под №9 Панарин българският талант се наложи със 7:5, 7:6(2).

Двубоят започна с предимство за родният представител, който в първия сет поведе с 5:2, но допусна неговият съперник да изравни резултата при 5:5. За щастие, Радулов стигна до нов пробив, който му помогна да сложи точка на спора в първата част след 7:5.

Във втората пък българинът навакса изоставане от 3:5, за да стигне до тайбрек, в който се наложи със 7-2 точки, с което седмият поставен си гарантира мястото в голямата осмица.

За Илиян Радулов това бе трета поредна победа без загубен сет на "Ориндж Боул".

По-късно днес Илиян Радулов и Адрияно Дженев ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки. Поставените под №4 в схемата българи ще срещнат Рея Хаттори от Япония и Ария Шах от Индия.

При девойките пък Росица Денчева ще играе на осминафиналите на сингъл срещу Маделин Жесуп от Тайван.

Пред БНТ: Какво мислят нидерландците за отказа България да влезе в Шенген