Илияна Мичевска със златен медал от световното първенство по лека атлетика за хора с увреден слух в Тайпе

21:06, 15.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
По света

Илияна Мичевска стана златен медалист на световното първенство по лека атлетика за хора с увреден слух в Тайпе, Тайван. Тя пробяга дисциплината 400 метра само за 59 секунди и 86 стотни.

18-годишната българка спечели световната титла като премина финала с близо 30 метра пред останалите състезателки.

Мичевска се състезава при девойките и е представителка на Спортна федерация на глухите в България. Нейн треньор е Иван Стойков.

В българския отбор участват още Елена Узунова и Надка Начова, които ще мерят сили в различни дисциплини в следващите няколко дни. Треньорите им Йорданка Аризанова и Анита Янкулова също залагат големи надежди на своите състезателки.

Световното първенство по лека атлетика в Тайван започна на 18 юли и ще приключи на 23 юли. Още подробности за българското участие в Тайпе очаквайте в Специализираното предаване за хора с увреден слух "Светът на жестовете" този петък - 19 юли, от 12.30 часа по БНТ1.

Текст: Надежда Мирчева

ПП-ДБ утре ще разпратят декларацията с предложенията си за промени до всички политически сили