Отборът на Барселона разби като гост Кадис в мач от 5-ия кръг на испанското футболно първенство. Каталунците се наложиха с категоричното 4:0 на стадион „Рамон де Каранса“, като срещата беше белязана от инцидент, заради фен, на когото му прилоша на трибуните.
И четирите попадения паднаха след почивката. Френски де Йонг започна головата фиеста в 55-ата минута, последван 10 минути по-късно от Роберт Левандовски. Ансу Фати и Дембеле оформиха крайното 4:0 в самия край на двубоя.
Това е пета поредна победа за Барселона. Преди това тимът спечели срещу Севиля (3:0), Валядолид (4:0), Реал Сосиедад (4:1) и Виктория Пилзен (5:1).
В тези пет мача Барселона вкара 20 гола и допусна само две попадения. Освен петте победи, отборът записа равенство с Райо Валекано (0:0) в първия кръг на Ла Лига.
Следващият мач на Барселона е срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига.
Двубоят с кадис беше прекъснат за повече от 20 минути в средата на второто полувреме. Фен на трибуните се е почувствал зле, което е наложило използването на дефибрилатор. Вратарят на Кадис Йеремиас Ледесма се втурна към тъчлинията, за да предаде кутията с медицинско оборудване на трибуните.
Малко след това играчите се оттеглиха в съблекалните след препоръката на рефера Карлос дел Серо Гранде.
Играчите на Кадис и Барса преживяха ситуацията с тревога, тъй като стана ясно, че привърженикът се бори за живота си.
Според Mundo Deportivo фенът е получил сърдечен пристъп. Бързите действия на терена и медиците са в основата привърженикът да бъде откаран в болница с пулс.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея