Инцидент и разгром белязаха мача Кадис - Барселона

шави включи френки йонг групата барселона предсезонното турне сащ
22:37, 10.09.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Барселона разби като гост Кадис в мач от 5-ия кръг на испанското футболно първенство. Каталунците се наложиха с категоричното 4:0 на стадион „Рамон де Каранса“, като срещата беше белязана от инцидент, заради фен, на когото му прилоша на трибуните.

И четирите попадения паднаха след почивката. Френски де Йонг започна головата фиеста в 55-ата минута, последван 10 минути по-късно от Роберт Левандовски. Ансу Фати и Дембеле оформиха крайното 4:0 в самия край на двубоя.

Това е пета поредна победа за Барселона. Преди това тимът спечели срещу Севиля (3:0), Валядолид (4:0), Реал Сосиедад (4:1) и Виктория Пилзен (5:1).

В тези пет мача Барселона вкара 20 гола и допусна само две попадения. Освен петте победи, отборът записа равенство с Райо Валекано (0:0) в първия кръг на Ла Лига.

Следващият мач на Барселона е срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига.

Двубоят с кадис беше прекъснат за повече от 20 минути в средата на второто полувреме. Фен на трибуните се е почувствал зле, което е наложило използването на дефибрилатор. Вратарят на Кадис Йеремиас Ледесма се втурна към тъчлинията, за да предаде кутията с медицинско оборудване на трибуните.

Малко след това играчите се оттеглиха в съблекалните след препоръката на рефера Карлос дел Серо Гранде.

Играчите на Кадис и Барса преживяха ситуацията с тревога, тъй като стана ясно, че привърженикът се бори за живота си.

Според Mundo Deportivo фенът е получил сърдечен пристъп. Бързите действия на терена и медиците са в основата привърженикът да бъде откаран в болница с пулс.

20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Берое спечели титлата в баскетболното първенство при жените след успех с точка разлика над Монтана
20:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
20:00, 24.04.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.