Три пожарни екипа и аварийно спасителен отряд гасиха пожар, възникнал след инцидент между два товарни автомобила, единият от тях цистерна. Сигналът за произшествието е получен в 8.45 часа.
След пристигането на екипите на мястото на произшествието - Голямоконарско шосе, е установено, че едното от транспортните средства е било използвано за превоз на глюкоза, но е било празно. След замерване на въздуха от аварийния отряд е установено, че няма опасни вещества и продукти в атмосферата. Няма пострадали.
Предстои разчистване на платното. До приключване на гасителните действия от екипи на пожарната и извършване на оглед на местопроизшествието се въвежда временно ограничение на движението и в двете пътни ленти. Създадена е организация полицейски служители да подпомагат трафика и насочват водачите към други възможни маршрути.
снимки: РДПБЗН-Пловдив