Индиана надигра Голдън Стейт като гост в НБА

11:27, 13.01.2021
Чете се за: 00:47 мин.
Баскетбол
индиана надигра голдън стейт гост нба

"Пейсърс" се справиха като гости с "войните" след много силна финална четвърт, за да спечелят с 95:104 и да грабнат седми успех през сезона.

Срещата започна по-добре за домакините, които след първите 12 минути имаха аванс от 9 точки, който постепенно обаче бе стопен от Пейсърс.

Като цяло Голдън Стейт поддържаше разликата в резултата през почти цялото време, макар че няколко отпускания позволиха на Индиана за кратко да поемат водачеството.

Все пак решителната четвърт започна с леко предимство за състава от Оукланд, който водеше със 75:73. Гостите обаче вдигнаха темпото към средата на последните 12 минути, като решителна се оказа серията от 11:0 точки след 90:90.

До края "войните" нямаха време за отговор и така Индиана стигна до победата. Най-резултатен за успеха стана Майлс Търнър с 22 точки и 12 борби. Силен мач изигра и литовецът Домантас Сабонис, който приключи с 18 пункта и 14 борби.

За домакините Андрю Уигинс реализира 22 точки, а Стеф Къри прибави още 20, но това се оказа недостатъчно за победата.

Тази победа изкачи Индиана на 4-то място в Източната конференция, докато на Запад Голдън Стейт заемат 8-та позиция в подреждането.