Интер безпроблемно победи последния в Серия А Салернитана

"Нерадзурите" отбелязаха три попадения преди почивката

23:52, 16.02.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Интер

Интер победи Салернитана с 4:0 в мач от 25-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" отбелязаха три попадения преди почивката.

Възпитаниците на Симоне Индзаги наложиха домакински натиск на стадион "Джузепе Меаца" в Милано. Още в 3-ата минута Маркюз Тюрам стреля в лявата греда.

Именно нападателят откри резултата 14 минути по-късно. Французинът засече с едно докосване подаване в наказателното поле на Карлуш Аугусто.

В следващата атака, дошла минута по-късно, Лаутаро Мартинес удвои преднината на футболистите в оранжево. Полузащитникът стреля от границата на наказателното поле за 2:0.

В края на първата част Дензъл Дъмфрис също записа името си сред голмайсторите. Бранителят лиши срещата от интрига с нов гол.

След почивката попадение на резервата Марко Арнаутович бе отменено заради засада. Австриецът все пак стигна до гол в последната минута на редовното време, като бе точен от непосредствена близост.

Интер запазва лидерската си позиция в класирането, докато Салернитана остава на последното място. Лидерите имат актив от 63 точки, а тимът от Салерно е събрал едва 13 пункта.