Интер и Аталанта изпуснаха да се победят в края

интер аталанта изпуснаха победят края
21:23, 25.09.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Двубоят между Интер и Аталанта от шестия кръг в Серия А завърши при резултат 2:2.

В края на мача, вече при равен резултат (2:2), Роберто Пиколи изпусна дузпа за домакините, а в ответната атака гол на Роберто Пиколи бе отменен с помощта на ВАР.

Възпитаниците на Симоне Индзаги наложиха домакински натиск и поведоха още в 5-ата минута. Лаутаро Мартинес овладя центриране на Николо Барела и се разписа за 1:0.

Руслан Малиновский възобнови равенството в 30-ата минута. Полузащитникът отправи силен удар от границата на наказателното поле, правейки резултата 1:1.

Само 10 минути по-късно обратът бе пълен. Рафаел Толой се разписа от непосредствена близост за 2:1.

След почивката Руслан Малиновский отново можеше да се разпише, но изпълнението му от пряк свободен удар попадна в дясната греда.

В 72-ата минута “нерадзурите” изравниха резултата. Шут на Николо Барела бе избит, но Един Джеко вкара при добавката за 2:2.

В 85-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, но изпълнението на Федерико Димарко бе спасено.

В ответната атака Роберто Пиколи се разписа за гостите, но голът му бе отменен, защото в хода на атаката топката напусна очертанията на терена.

Интер е трети с актив от 14 пункта. Аталанта е две позиции по-надолу в класирането с 11 точки.