Интер надви Аталанта и излезе на четвъртата позиция в Серия "А"

15:36, 13.11.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Интер спечели с 3:2 гостуването си на Аталанта и по този начин се изкачи до четвъртото място в Серия "А".

"Нерадзурите" вече имат 30 точки, докато "бергамаските" са с актив от 27 след третата си поредна загуба в шампионата.

Двубоят започна позитивно за домакините, които откриха резултата в 25-ата минута чрез Адемола Лукман, който се разписа от дузпа, но в 36-ата минута Един Джеко възстанови равенството.

След почивката Джеко беше точен за втори път в 56-ата минута, за да даде аванс на Интер, а пет по-късно бившият играч на Лудогорец Хосе Луис Паломино си отбеляза автогол, с което авансът на гостите набъбна на 3:1.

Малко по-късно аржентинецът се реваншира частично за грешката си, намалявайки резултата на 2:3, но за повече момчетата на Джан Пиеро Гасперини нямаха сили и така победата остана за Интер.

И за двата тима това бе последна официална среща преди старта на Мондиала в Катар, като първенството в Серия "А" ще се поднови през 2023 година.

Енергийният министър: Не се очаква поскъпване на газа и парното през зимата