Интер оглави Серия "А" след успех във Флоренция

11:56, 22.09.2021
Чете се за: 01:47 мин.
интер оглави серия успех флоренция

Действащият шампион в италианската Серия "А" Интер записа четвъртата си победа от началото на сезона, надигравайки с 3:1 като гост тима на Фиорентина.

По този начин момчетата на Симоне Индзаги оглавиха подреждането в Калчото с 13 точки, което е с една повече от 2-ия Наполи. "Небесносините" обаче са с мач по-малко. Фиорентина пък са 6-ти с 9 пункта.

На стадион "Артемио Франки" във Флоренция домакините започнаха по-добре срещата и в 23-ата минута поведоха в резултата чрез Рикардо Сотил, който засече подаване по земя на Николас Гонзалес и на празна врата нямаше как да пропусне за 1:0.

При този резултат дойде и края на първото полувреме, в което определено Интер не показа най-доброто си лице.

След почивката обаче "нерадзурите" се развихриха, правейки пълен обрат в рамките на три минути между 52-ата и 55-ата.

Първо Матео Дармиан изравни резултата след асистенция на Николо Барела, а три минути по-късно Един Джеко се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

В 78-ата минута Фиорентина останаха и с човек по-малко, след като Гонзалес си изкара два жълти картона в рамките на няколко секунди, и двата за реплики към съдията.

Крайното 3:1 оформи Иван Перишич в 87-ата минута, възползвайки се от пас на Роберто Галярдини.

Във Велико Търново е кулминацията на честванията за 113 години независима България
Нинова: Независимостта е преди всичко отстояване на националния суверенитет