Интер постигна победа при визитата си на шампиона на Чехия

интер постигна победа визитата шампиона чехия
21:57, 13.09.2022

Отборът на Интер постигна победа с 2:0 при визитата си на Виктория Пилзен в мач от втория кръг на група С в Шампионската лига.

„Нерадзурите“ откриха резултата на „Доосан Арена“ в 20-ата минута, когато Хоакин Корея комбинира с Един Джеко отляво в наказателното поле на домакините, а босненският нападател с диагонален удар по земя се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Индрих Станек.

Италианците решиха изхода на срещата в 70-ата минута, реализирайки второ попадение. Голмайсторът Джеко изведе отдясно в пеналтерията на чешкия шампион Дензъл Дъмфрис, който с удар покрай тялото на излезлия напред страж Станек се разписа в далечния десен ъгъл на неговата врата.

Десетина минути преди това Виктория остана с човек по-малко на терена заради директния червен картон на Павел Буха, който влезе грубо в краката на Николо Барела.

В класирането Интер е трети с актив от три точки, докато Виктория Пилзен заема последното място без спечелена точка.

Интервю на Браян Кастийо от 2018 година изхвърля Еквадор от Световното по футбол в Катар?
Ивайло Чочев: Липсата на повиквателна за националния отбор ме мотивира още повече