Интер разби Болоня у дома и се завърна в четворката за първи път от август насам

23:41, 09.11.2022
интер разби болоня дома завърна четворката първи път август насам

Отборът на Интер разгроми с 6:1 у дома състава на Болоня в среща от 14-ия междинен кръг на италианската Серия "А" и по този начин за първи път от месец август насам момчетата на Симоне Индзаги се завърнаха в топ 4, излизайки именно на 4-та позиция.

С успеха "нерадзурите" събраха 27 точки, колко имат още 3-ият Лацио и 5-ият Аталанта, докато с 16 пункта Болоня се намира на 13-та позиция.

Иначе двубоят за "червено-сините" на стадион "Джузепе Меаца" в Милано не започна толкова лошо, тъй като те откриха резултата в 22-та минута чрез Хараламбос Ликоянис.

Още до почивката обаче Интер бе стигнал до пълния обрат, като Един Джеко изравни в 26-ата минута, а голове на Франческо Димарко в 36-ата и Лисандро Мартинес в 42-ата минута направиха резултата 3:1 в полза на домакините още преди края на първата част.

През второто полувреме момчетата на Симоне Индзаги вкараха още три безответни попадения, като Димарко отбеляза втория си гол за вечерта, а по един добавиха Робин Госенс и Хакан Чалханоглу, за да оформят разгрома за Болоня.

Манчестър Сити изхвърли Челси от Купата на лигата, Арсенал и Тотнъм също отпаднаха
РБ Лайпциг удари Фрайбург и се доближи само на точка от топ 4, Унион с нова грешна стъпка