Интер разби последния в Серия А и се върна на върха

Лаутаро Мартинес Интер
23:36, 04.03.2022

Интер победи Салернитана с 5:0 в първия мач от 28-ия кръг на Серия А. Лаутаро Мартинес записа хеттрик преди Един Джеко да добави две попадения.

През първото полувреме Лаутаро Мартинес стреля в напречната греда. Това обаче не му попречи да търси първото си попадение в двубоя. В 22-рата минута аржентинецът бе точен след подаване на Николо Барела. Само 18 минути по-късно двамата отново взаимодействаха, а Лаутаро Мартинес удвои головата си сметка за вечерта.

От дебюта си в италианския елит през сезон 2018/2019, Лаутаро Мартинес е 8-ият футболист, който бележи 50 шампионатни попадения.

След почивката Един Джеко също се отчете с асистенция към аржентинския полузащитник, който оформи своя хеттрик.

Босненският нападател взе пример от своя съотборник и отбеляза две попадения в рамките на пет минути.

Интер се върна на върха в класирането с актив от 58 точки, измествайки Наполи. Салернитана остава последен в подреждането с 15 пункта.