Интер с инфарктна победа като гост на Фиорентина

09:18, 23.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.
интер инфарктна победа гост фиорентина

Отборът на Интер надигра драматично с 4:3 като гост състава на Фиорентина в среща от 11-ия кръг на Серия "А".

На стадион "Артемио Франки" във Флоренция двата тима спретнаха истински голов спектакъл, като в крайна сметка победата за "нерадзурите" дойде дълбоко в добавеното време на срещата.

Началото на срещата обаче по никакъв начин не предвещаваше подобен развой, след като Интер откри още във 2-та минута чрез Николо Барела, а четвърт час по-късно Лисандро Мартинес удвои преднината на гостите.

Фиорентина се върна в битката след попадения на Артур Кабрал от дузпа и Джонатан Иконе, който възстанови паритета след час игра.

В 73-та минута Лисандро Мартинес отново даде аванс на гостите, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Драмата обаче беше запазена за последните минути на срещата, като първо Лука Йович вкара за 3:3 в 90-та минута, но дълбоко в добавеното време Хенрих Мхитарян донесе трите точки за гостите, след като топката се отби в крака му след неуспешен опит за изчистване от страната на бранителя на "виолетовите" Лука Вентури.

В класирането Интер заема 7-та позиция с 21 точки, докато загубата остави Фиорентина на 14-то място с 10 пункта.

Ивайло Мирчев: "Демократична България" няма да подкрепи мандат на ГЕРБ-СДС
Настимир Ананиев, ПП: Бойко Борисов е реалният председател на Народното събрание