Интер спечели с 3:1 срещу Удинезе

Интер
08:42, 19.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Интер спечели с 3:1 у дома срещу Удинезе в мач от италианското първенство по футбол, продължавайки серията си без загуба в Серия "А" до четири поредни двубоя. Така миланският гранд се откъсна на три точки от градския съперник Милан на второто място, но лидерът Наполи остава все така далеч - на 15.

Ромелу Лукаку даде преднина Интер от изпълнена на два пъти дузпа в 20-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Дензел Дъмфрийс. Първият удар на белгиеца бе отразен от Марко Силвестри, който обаче бе стъпил извън голлинията. Това бе втори гол на 29-годишния нападател за сезона, като първият падна през август срещу Лече.

Удинезе изравни с първия си точен удар, при който Санди Ловрич стреля под напречната греда и вкара за 1:1. Интер пропусна следващите две положения, но в 73-та минута домакините стигнаха логично до второ попадение. Федерико Димарко подаде на Хенрих Мхитарян в наказателното поле и арменецът бе точен с първо докосване на топката.

Резервата Лаутаро Мартинес, който влезе на мястото на Лукаку в средата на второто полувреме, оформи крайния резултат минута преди края на редовното време.

Христина Пенева остана 9-а в квалификациите по скокове на батут на Световната купа в Баку