Интер удължи сушата, след като допусна късен изравнителен гол срещу Салернитана

20:12, 07.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.
интер удължи сушата допусна късен изравнителен гол салернитана

Отборите на Салернитана и Интер завършиха наравно 1:1 в откриващия двубой от 29-ия кръг на италианската Серия "А", който се изигра в Салерно.

Равенството за "нерадзурите" означава, че те не познават вкуса на успеха във вече шест поредни мача във всички турнири, което може отново да засили слуховете за евентуално уволнение на Симоне Индзаги.

Днешният двубой все пак започна отлично за гостите от Милано, които откриха резултата в 6-а минута, когато отбраната на домакините не успя да се ориентира добре при една свалена топка от Ромелу Лукаку, която в крайна сметка стигна до Робин Госенс, който с удар от движение от границата на наказателното поле беше точен за 1:0.

Интер вече дори предвкусваше трите точки, когато в последната минута от редовното време бе наказан от своя бивш футболист Антонио Кандрева, който опита центриране отдясно, което обаче се превърна удар, който влетя в мрежата на вратата, пазена от Андре Онана, за да донесе точката на тима на Салернитана.

По този начин домакините записаха четвъртото си поредно равенство в първенството, след което се намират на 15-о място с 29 точки, докато Интер е на 4-а позиция с 51 пункта, но може да бъде изместен оттам, ако през уикедна тимовете на Рома и Аталанта спечелят своите мачове.