Испания победи Хърватия след драма с дузпи и спечели третото издание на Лигата на нациите

00:30, 19.06.2023 (обновена)
10788
Чете се за: 02:22 мин.
живо хърватия ndash испания финал лигата нациите

Отборът на Испания е новият носител на трофея в Лигата на нациите. Иберийците победиха състава на Хърватия с 5:4 след изпълнение на дузпи, като двубоят на стадион „Де Кайп“ завърши при равенство 0:0 след 120 минути игра.

„Ватрените“ и „Ла Фурия Роха“ изиграха равностоен двубой в Ротердам с класи изпълнения и добри вратарски намеси, като в редовните 90 минути не паднаха попадения.

Последваха две продължения по 15 минути, в които тактическото надлъгване продължи, а двата тима така и не съумяха да намерят пътя към гола.

Така спорът се реши след изпълнения на дузпи. Двата отбора сбъркаха по веднъж при петте си редовни изстрела от „бялата“ точка, като вратаря Унай Симон спаси удар на Ловро Майер, а мощен шут на Аймерик Лапорт се отби в горния страничен стълб на вратаря Доминик Ливакович.

Симон спаси изпълнението на Брино Беткович, а титлата за тима на Луис де ла Фуенте донесе Дани Карвахал.

По този начин Испания триумфира в третото издание на Лигата на нациите. Преди „Ла Фурия Роха“ това сториха селекциите на Португалия и Франция.

Стартовите състави:

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Йосип Сутало, Мартин Ерлич, Иван Перишич, Лука Модрич, Марсело Брозович, Матео Ковачич, Марио Пашалич, Лука Иванушец, Андрей Крамарич

Испания: Унай Симон, Хесус Навас, Робин Льо Норман, Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Родри, Фабиан Руис, Марко Асенсио, Гави, Йереми Пино, Алваро Мората

Валежи на изток, на запад - предимно слънчево
Световният шампион Макс Верстапен с "Ред Бул" спечели Гран При на Канада за шеста победа през сезона