29-годишният германец заяви, че атмосферата, която създават турските фенове е повлияла за решението му да се присъедини към Галатасарай.
Крилото на Байерн Мюнхен и на националния отбор на Германия Лерой Сане бе посрещнат топло от хиляди фенове при пристигането си в Истанбул преди подписването на договор с турския шампион Галатасарай, предаде ДПА.
29-годишният германец, чийто договор с баварците изтича на 30 юни, заяви, че е играл в Истанбул и това е повлияло за решението му.
Leroy Sane'den bir taraftara: "Abiciğim." pic.twitter.com/3O7wn2otQC
— Le Marca Sports (@lemarcaspors_) June 12, 2025
"Атмосферата беше изключителна. Беше много, много шумно", спомни си той.
"Вече е шумно тук, нямам търпение да изиграя първия домакински мач през тази публика", добави крилото.
Запитан дали и други турски клубове са имали интерес към него, той отговори: "Имаше интерес от няколко, но по това колко ме искаха от клуба, направих избора си и казах: "Окей, идвам в Галатасарай". Искам да постигна много с този клуб".
В същото време Сане е в списъка с играчи на Байерн, които ще пътуват за световното клубно първенство в САЩ, като той може да играе до осминафиналите за баварците.
Лерой Сане премина в Байерн Мюнхен от Манчестър Сити през 2020 за 50 милиона евро. Той бе един от най-добре платените играчи на клуба и е отказал намаление на заплатата при трудните преговори.