Италия разби Чехия в последната си проверка преди Евро 2020

11:16, 05.06.2021
Чете се за: 01:35 мин.
италия разби чехия последната проверка евро 2020

Отборът на Италия удари с 4:0 тима на Чехия в последната си контрола преди началото на Европейското първенство, което започва следващата седмица.

Проверката се изигра на стадион "Ренато Дал'Ара" в Болоня, а домакините изцяло диктуваха играта през всичките 90 минути.

В 23-та минута топката бе изпратена в наказателното поле на чехите, където тяхната отбрана определено не се справи по най-добрия начин с изчистването. Кълбото попадна у Чиро Имобиле, който не сбърка за 1:0.

Малко преди почивката Николо Барела нахлу необезпокояван в половината на гостите и шутира. Изстрелът му обаче рикошира в крака на Ян Борил и влетя неспасяемо в чешката врата за 2:0.

Лоренцо Инсиние направи резултата 3:0 в 66-та минута, възползвайки се от чудесен извеждащ пас на Имобиле.

В 73-та минута пък Инсиние влезе в ролята на асистент, подавайки на Доменико Берарди, който оформи крайното 4:0.

Така момчетата на Роберто Манчини приключиха със своята подготовка и вече очакват мача на откриването на Евро 2020 срещу Турция на 11 юни на "Стадио Олимпико".

Чехия пък ще изиграе още една проверка срещу Албания следващия вторник, преди изцяло да отправи поглед към Европейското първенство.