Италия се справи с Малта за първи успех в квалификациите по пътя към Евро 2024

08:25, 27.03.2023
Чете се за: 02:17 мин.
италия справи малта първи успех квалификациите пътя евро 2024

Националният отбор на Италия записа първи успех по пътя си към Евро 2020, след като надигра с 2:0 като гост състава на Малта в среща от втория кръг на европейските квалификации в група C.

На стадиона в Атард "Скуарда Адзура" откри резултата след четвърт час игра, когато Сандро Тонали изпълни ъглов удар, а в наказателното поле топката бе засечена с глава от Матео Ретеги, който даде аванс на своя тим. За Ретеги това бе второ попадение в рамките на няколко дни след дебюта му с националната фланелка, след като той реализира и във вратата на Англия при поражението с 1:2 в Неапол.

В 27-та минута актуалните европейски шампиони вече водеха с 2:0, а точен за тях бе Матео Песина, който се възползва от прострелно подаване на Емерсон и от близка дистанция удвои аванса на гостите.

След втория гол на италианците темпото на игра драстично спадна, а до края на срещата футболистите на "Скуарда Адзура" умело контролираха аванса си, за да стигнат до крайния успех.

Любопитното е, че срещата между Италия и Малта бе ръководена от българския арбитър Георги Кабаков.

В класирането успехът изкачи италианците на второто място в подреждането с 3 точки, колкото има и третият Северна Македония, който обаче е с мач по-малко. В същото време Малта е на дъното без актив след двете си поредни поражения, докато лидер е състава на Англия, който вчера записа втората си победа в групата, надигравайки с 2:0 у дома Украйна.

Кристиано Роналдо отново се разписа на два пъти при втори разгромен успех на Португалия в квалификациите
Григор Димитров напусна Мастърса в Маями след двусетово поражение срещу Яник Синер