Ива Иванова и Елизара Янева започнаха с победи при девойките на Ориндж Боул

При юношите Иван Иванов и Александър Василев също допуснаха поражения на старта, докато при девойките Йоана Константинова не успя да доиграе мача си от първия кръг

ива иванова елизара янева започнаха победи девойките ориндж боул
Снимка: БФ Тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
12:30, 05.12.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Ива Иванова и Елизара Янева се класираха за втория кръг на сингъл при девойките на турнира до 18 г. на турнира "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида. Надпреварата е от категория J500 и се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 годишна възраст.

Поставената под №9 при девойките Ива Иванова победи Мика Стойсавлевич от Великобритания с 6:2, 6:1, докато в същото време №12 в схемата Елизара Янева елиминира Марго Фантала Франция с 6:2, 6:2.

Друга от българските ни представителки във Флорида Йоана Константинова се отказа при резултат 4:6, 0:1 срещу Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ.

При юношите Иван Иванов загуби от 11-ия поставен Ласе Поертнер от Германия с 4:6, 6:4, 1:6, а Александър Василев отстъпи на №14 в схемата Чарли Робъртсън от Великобритания с 3:6, 2:6.

Днес участието си в турнира започват Илиян Радулов и Росица Денчева, като поставеният под №1 при юношите Радулов ще играе срещу Сантяго Падила Кот от Мексико, докато 14-ата в схемата при девойките Денчева ще има за съперничка Дуру Соке от Турция.

Марица Пловдив с тежка визита на подгласника в Шампионската лига Еджзаджъбашъ Дайнавит
Отборът на БУБА Баскетбол U13 спечели приятелски турнир в Пловдив, организиран от местния Академик