Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ
ДА НЕ

Ива Иванова и Елизара Янева започнаха с победи при девойките на Ориндж Боул

При юношите Иван Иванов и Александър Василев също допуснаха поражения на старта, докато при девойките Йоана Константинова не успя да доиграе мача си от първия кръг

от БНТ , Източник: БФ Тенис
12:30, 05.12.2023
Чете се за: 01:40 мин.
ива иванова елизара янева започнаха победи девойките ориндж боул
Снимка: БФ Тенис

Ива Иванова и Елизара Янева се класираха за втория кръг на сингъл при девойките на турнира до 18 г. на турнира "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида. Надпреварата е от категория J500 и се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 годишна възраст.

Поставената под №9 при девойките Ива Иванова победи Мика Стойсавлевич от Великобритания с 6:2, 6:1, докато в същото време №12 в схемата Елизара Янева елиминира Марго Фантала Франция с 6:2, 6:2.

Друга от българските ни представителки във Флорида Йоана Константинова се отказа при резултат 4:6, 0:1 срещу Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ.

При юношите Иван Иванов загуби от 11-ия поставен Ласе Поертнер от Германия с 4:6, 6:4, 1:6, а Александър Василев отстъпи на №14 в схемата Чарли Робъртсън от Великобритания с 3:6, 2:6.

Днес участието си в турнира започват Илиян Радулов и Росица Денчева, като поставеният под №1 при юношите Радулов ще играе срещу Сантяго Падила Кот от Мексико, докато 14-ата в схемата при девойките Денчева ще има за съперничка Дуру Соке от Турция.

Марица Пловдив с тежка визита на подгласника в Шампионската лига Еджзаджъбашъ Дайнавит
Отборът на БУБА Баскетбол U13 спечели приятелски турнир в Пловдив, организиран от местния Академик