Над 190 са оперативните сигнали за купуване на гласове. Постъпват сигнали и на телефонните линии, разкрити от МВР. Това заяви в Шумен вътрешният министър Иван Демерджиев.
Набелязали сме рисковите секции, знаем хората, които се занимават с тази дейност, каза Демерджиев.
Допълни, че ще направят всичко възможно да пресекат купения вот.
По Лот 7, 8, 9 на "Хемус" материалите от разследването са внесени в Прокуратурата, очакват се поне 2 производства, които са от компетенцията на европейската прокуратура, каза още Иван Демерджиев.
Задържаха над 30 мигранти в микробус край София
По повод новината от тази сутрин за заловени над 30 мигранти на магистрала "Струма" министърът каза, че в страната са изградени контролни пунктове, където се спират съмнителни превозни средства.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Ограничение в Конституцията за нарастването на външния дълг предлагат от ГЕРБ и "Синя България"
Като "обективен" определиха Седмия доклад за върховенството на закона на ЕК от Правосъдното министерство
Пожар на кораб, нефтен разлив и противодействие на бомби от подводница разиграха на учението "Бриз 2026"
Контрол на пътя: Допълнителни полицейски патрули следят за трафика по пътя към Гърция
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ