Иван Иванов с втора убедителна победа на "Еди Хер"

иван иванов убедително начало турнира еди хер
Снимка: БФ Тенис
09:16, 30.11.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Иван Иванов се класира за третия кръг на турнира на клей "Еди Хер" в Бредънтън, Флорида (САЩ) - едно от най-силните и престижни състезания по тенис за възрастовите групи от 12 до 18 г.

Иванов, поставен под №1 в схемата при юношите до 14 г., победи с 6:2, 6:1 Марк Мичела от САЩ. Така в първите си два мача Иван загуби само пет гейма.

На осминафиналите Иванов ще играе срещне №12 в схемата Еяд Езад от Египет.

В турнира на двойки Иванов също започна с победа. Българинът и Педро Енрике Чабалгоити от Бразилия се наложиха с 6:2, 6:4 над Джейкъб Джоунс и Джордио Барет от САЩ.

При момичетата до 12 г. Рая Коцева също се класира за осминафиналите на сингъл. Коцева победи с 6:1, 6:1 Мика Шустер от Израел. В първия кръг Рая елиминира с 6:3, 6:2 Рана Хасегава от Япония. За място на четвъртфиналите Коцева ще играе срещу Хания Минхас от САЩ.

В турнира на двойки Коцева е на осминафинал в тандем с Джордин Хазелит от САЩ.