Иван Янкулов и Цветомир Малинов са на полуфинал на световното по гребане за младежи до 23 г. в Пловдив

иван янкулов цветомир малинов полуфинал световното гребане младежи пловдив
13:15, 19.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Първите български представители на световното първенство по гребане за мъже и жени до 23 години в Пловдив Иван Янкулов и Цветомир Малинов се класираха за полуфиналите в дисциплината двойка без кърмчия.

Родните състезатели спечелиха своята първа серия в конкуренцията на атлети от Румъния, Франция, Канада, Тайван и лодката на Дзианис Климиато и Александър Яскел, които се състезават като индивидуални неутрални атлети.

Янкулов и Малинов стигнаха до първото място, след като изминаха дистанцията от 2000 метра за време 6:40:97 минути и оставиха след себе си тандема от Румъния, който също продължава директно към полуфиналите. На трета позиция в серията финишира тима на Канада, а четвърта остана двойката от Франция.

Българите, които стартираха в пети коридор, се движеха на пета позиция след първите 500 метра, но с много силен финален спринт успяха да спечелят серията и да оставят румънския тандем на 48 стотни след себе си.

По този начин Иван Янкулов и Цветомир Малинов ще се завърнат на Гребния канал в Пловдив в петък (21 юли), за да участват в полуфиналите на дисциплината двойка без кърмчия, които стартират в 11:40 часа.