34-годишен скиор е изчезнал в Рила, докато с група приятели карали ски в района на Картала над Благоевград. Мъжът e от София. Движел се е последен, карал е по пистите, но и извън тях, пренебрегвайки предупрежденията за висока лавинна опасност.
Когато всички от групата се събрали на началната станция на лифта го чакали известно време и след като не се появил подали сигнал до планинските спасители.
Вече повече от четири часа няма и следа от младия мъж. Търсят го 10-има спасители, доброволци от Благоевград също се включват в издирването. В планината продължава да вали сняг, а опасността от лавини е изключително висока.
Текст: Антония Сукалинска
От 10 до 20 години затвор грозят обвинените в източване на гориво от тръбопровод на "Лукойл"
Обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София ще бъде възстановено от утре по график, съобщиха от "Екобулпак"
От 10 до 20 години затвор грозят обвинените в източване на гориво от тръбопровод на "Лукойл"
Генералният директор на "Би Би Си" подаде оставка след скандал с обработена реч на Доналд Тръмп