Изненадата е факт! Саутхемптън отстрани Манчестър Сити за Купата на лигата

00:08, 12.01.2023
изненадата факт саутхемптън отстрани манчестър сити купата лигата

Отборът на Саутхемптън постигна изненадваща победа с 2:0 над Манчестър Сити в двубой от четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата в Англия.

„Светците“ откриха резултата на стадион „Сейнт Мерис“ в 23-ата минута, когато Лянко пресече подаване на Серхио Гомес отляво в центъра на терена. Играчът на домакините напредна по фланга в половината на „гражданите“ и центрира полувисоко по диагонал в наказателното поле на Сити, където около точката за изпълнение на дузпа връхлитащият Секу Мара стреля от движение с десния си крак, разписвайки се в долния десен ъгъл на Щефан Ортега.

Саутхемптън удвои преднината си шест минути по-късно. Джелепо получи топката в половината на Манчестър Сити, напредна към наказателното поле и малко преди дъгата на пеналтерията с прехвърлящ удар се разписа за крайното 2:0.