от Борил Гочев , Източник: БНР
10:30, 03.08.2020
Чете се за: 00:41 мин.
дженоа запази мястото серия

Отборът на Дженоа запази мястото си в Серия "А "след победа над Верона с 3:0 в мач от последния 38-и кръг в Италия.

Генуезците завършиха на 17-о място, една позиция над чертата, а последният изпадащ от елита е тимът на Лече, който загуби у дома от Парма с 3:4 и остана 18-и в крайното класиране.

Дженоа имаше точка преднина пред Лече преди кръга и с успеха над Верона статуквото се запази.

Домакините приключиха интригата още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в мача.

Антонио Санабрия вкара на два пъти, а един добави Кристиан Ромеро.

Общо три червени картона показа главният рефер в мача. Дженоа завърши с девет души след червени картони на Ромеро и Касата, а по-рано към съблекалнята на Верона пое Амрабат.

По същото време Лече допусна два бързи гола у дома срещу Парма, но успя да изравни до почивката с попадения на Барак и Мекариело.

Парма отново поведе с два гола чрез Корнелиус и Инглезе, а Лападула върна един гол за Лече за крайното 3:4, което не бе достатъчно и Лече ще играе в Серия "Б" през следващия сезон.

Компания на тима във второто ниво на италианския футболще правят тимовете на СПАЛ и Бреша.

КЗП: При отменена почивка парите се връщат до година след края на извънредното положение
Белият дом потвърди: Президентски избори ще има на 3 ноември