Краят на прозореца за трансфери е на 6 февруари.
Джими Бътлър официално е потвърдил пред Маями Хийт, че иска да продължи кариерата си в друг отбор, съобщиха медиите в САЩ. Сагата с 35-годишната звезда на "горещите" започна от пролетта на 2024 г, когато собственикът на отбора Пат Райли критикува баскетболиста, заради коментари против други отбори, когато самият той е контузен.
"Ако не си на паркета да играеш срещу Бостън или срещу Ню Йорк, трябва да си затвориш устата и да не критикуваш тези отбори", категоричен бе Райли.
Според The Athletic Бътлър няма претенции в кой отбор да се озове, но се знае от няколко месеца, че преференциите му са Голдън Стейт Уориърс, Далас Маверикс, Хюстън Рокетс и Финикс Сънс. Краят на прозореца за трансфери е на 6 февруари.
Желанието на 35-годишния баскетболист обаче може да не се осъществи, тъй като Пат Райли излезе с изявление на 26 декември, отричайки че Маями иска да се раздели с голямата си звезда.
"Обикновено не коментираме слухове, но те вече разсейват отбора и това не е честно спрямо играчите и треньорите. Следователно, ще бъда ясен - няма да разменим Джими Бътлър", заяви собственикът на "горещите".
Това е шести сезон за крилото с екипа на Маями Хийт, като той ги изведе до финала на НБА през 2020 (срещу ЛА Лейкърс) и 2023 година (срещу Денвър Нъгетс). За престоя си Бътлър постига средно на мач 21.1 точки, 6.1 борби и 5.7 асистенции за 313 мача.
Преди това 35-годишният баскетболист е бил част от Чикаго Булс, Минесота Тимбъруулвс и Филаделфия Севънтисиксърс.