Джокович на четвъртфинал във Виена, Медведев с експресна победа

09:59, 29.10.2020
Чете се за: 00:38 мин.
Тенис
джокович четвъртфинал виена медведев експресна победа

Световният номер 1, Новак Джокович спечели със 7:6 (11), 6:3 срещу хърватина Борна Чорич и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 500 във Виена.

Сърбинът определено беше поставен под сериозно напрежение в първия сет, в който Чорич играеше наистина прекрасно, като дори на няколко впечатли с изумителни изпълнения.

В край на смета, след като никой от двамата не успя да реализира пробив, се стигна до тайбрек, който беше белязан от множество обрати. Чорич пропусна общо четири сетбола, докато Ноле също пропиля две възможности.

Накрая след 1 час и 17 минути игра, световният номер 1 реализира третата си точка за спечелването на сета, за да поведе в резултата.

Във втората част хърватинът не показа същата игра, като бе рано-рано пробит за 2:1. Впоследствие Борна инкасира нов пробив в деветата част, който се оказа решаващ, тъй като донесе на Джокович успеха в срещата.

Малко по-рано през деня, в мач от първия кръг, победа записа и четвъртия в схемата, Данил Медведев. Руснакът надигра щастливия губещ от квалификациите, Джейсън Юнг с 6:3, 6:1 за малко повече от час игра.

Брифинг на Щаба: Далеч сме от изграждането на колективен имунитет