Джокович не се затрудни с Хуркач за седми полуфинал в Мадрид

джокович затрудни хуркач седми полуфинал мадрид
от БНТ , Източник: БГНЕС
16:55, 06.05.2022

Новак Джокович се класира за седмия си полуфинал на силния тенис турнир от сериите Мастърс 1000, след като надигра категорично Хуберт Хуркач с 6-3, 6-4 за малко над един час и 20 минути игра.

Световният номер 1 стартира уверено в мача и проби поляка още в първия му сервис гейм. До края на частта сърбинът, трикратен шампион от надпреварата, не допусна колебания и дръпна в резултата. Във втория Джокера дочака своя миг, който този път дойде в петия гейм, за да пробие и след това не погледна назад, стигайки до победата след реализирането на четвъртия си мачбол.

Джокович сервира отлично в целия мач, като загуби едва седем точки на първо подаване и не даде точка за пробив на 14-ия в света. Ноле се класира за седмия си 1/2-финал в испанската столица, където за последно триумфира през 2019 в спора за трофея със Стефанос Циципас, а негов опонент ще бъде един измежду Рафаел Надал и Карлос Алкарас, които се изправят в изцяло испански сблъсък от четвъртфиналите.

В долната половина по-късно тази вечер Андрей Рубльов играе с Циципас, докато действащият шампион Александър Зверев излиза срещу Феликс Оже-Алиасим.

Стоилов: Класиране в Европа ще бъде като мини шампионска титла за Левски
Автогол донесе победата на Лудогорец над Ботев и отдалечи "канарчетата" от второто място