Джокович обърна и Хачанов за място на финала в Белград

джокович обърна хачанов финала белград
18:17, 23.04.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Лидерът в световната тенис ранглиста при мъжете Новак Джокович се класира за финала на турнира от сериите "ATP 250" в Белград, след като победи третия поставен в схемата Карен Хачанов (Русия) с 4:6, 6:1, 6:2 след два часа на корта.

Хачанов направи пробив още в първия гейм на мача, който се оказа достатъчен за успех в първия сет. В следващите две части обаче Джокович взе подаването на съперника си по два пъти и спечели мача.

Любопитен факт е, че сърбинът, който е носител на 20 титли от турнирите от "Големия шлем", загуби по един сет във всичките си три мача досега в Белград.

В мача за титлата, Джокович ще спори с победителя от другия полуфинал по-късно днес, противопоставящ Фабио Фонини (Италия) и Андрей Рубльов (Русия).