Сърбинът мина през петсетова драма срещу Франсиско Серундоло.

джокович задмина великите оцелявайки отново париж
22:28, 03.06.2024
Чете се за: 02:32 мин.

Новак Джокович намери място на четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Световният номер 1 оцеля срещу Франсиско Серундоло от Аржентина след 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 мач от четвъртия кръг, който се изигра на корт „Филип Шатрие“.

Сърбинът мина през немалко трудности, но отново напомни за непримиримия си дух, преодоля физическите си проблеми и постигна обрат, донесъл му успеха.

Джокович нямаше проблеми в първия сет и за отрицателно време си осигури аванс, за да го спечели с 6:1. Ситуацията коренно се промени във втората част, когато двамата тенисисти си разменяха подавания. Все пак аржентинецът се възползва от болките в дясното коляно на своя съперник и затвори сета в своя полза със 7:5 за 1:1 в общия резултат.

Серундоло продължи с добрата си игра и в третия сет, и стигна до бърз пробив, за да овладее инициативата и да постигне пълен обрат след 6:3. Четвъртата част също не бе много оптимистична за рекордьора по титли от Големия шлем, който отново имаше нужда от медицинска помощ. Той обаче показа характер, навакса пробив пасив и стигна до равенство, а в последствие спечели частта със 7:5.

В решителната част водачът в световната ранглиста започна с два успешни гейма, но Серундоло бързо върна пробива и изравни за 2:2. След ново равенство 3:3, Джокович спечели три поредни гейма и затвори срещата при първия си мачбол.

Сърбинът записа победа №370 в турнири от Големия шлем и задмина Роджър Федерер по този показател. Освен това той ще играе за 59-и път в кариерата си на четвъртфинал в Шлема.

За място на полуфиналите Джокович ще срещне Каспер Рууд, който отстрани Тейлър Фриц с 3:1 сета.

Александър Зверев също е на четвъртфинал след петсетов успех над Холгер Руне.

Танцът върху жарава: Нестинари в странджанското село Българи