Късен гол на Лукаку осигури минимален аванс на Интер преди реванша с Порто

00:08, 23.02.2023
късен гол лукаку осигури минимален аванс интер реванша порто

Отборът на Интер победи с минималното 1:0 у дома Порто и така "нерадзурите" си осигуриха крехък аванс преди реванша в Португалия между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

В герой за победителите се превърна Ромелу Лукаку, който вкара единственото попадение за своя тим малко преди края на редовното време.

В 86-та минута на срещата белгиецът засече с глава центрира на Николо Барела, но видя как топката се отбива от страничния стълб на вратата на "драконите". За щастие на Лукаку кълбото се върна обратно при него и при добавката той не сбърка, реализирайки ценно попадение за Интер преди реванша.

Ключова роля за загубата на Порта изигра и вторият жълт картон на Отавио, който остави съотборниците си с човек по-малко за заключителните 15 минути от срещата.

По този начин Интер взе ценна преднина срещу Порто и вече гледа към реванша на "Ещадио До Драгао" на 14 март, където момчета на Симоне Индзаги ще се опитат да се класират за четвъртфиналите в Шампионската лига за пръв път от сезон 2010/11 насам.

В същото време "драконите" пък ще се нуждаят от задължителна победа у дома, ако искат да намерят място сред най-добрите осем тима в Европа за трети път през последните пет кампании.

Дневните температури ще се понижат
Манчестър Сити и РБ Лайпциг не се победиха в първия сблъсък от осминафиналите в Шампионската лига