Късен обрат донесе успеха на Дженоа в домакинството с Ювентус

Ювентус
08:17, 07.05.2022

Дженоа победи Ювентус с 2:1 в мач от 36-ия кръг на Серия А. Пауло Дибала откри резултата, но Александър Блесин стигнаха до победата след късен обрат. Резервата Алберт Гудмундсон и Доменико Крисчито се разписаха в края на двубоя.

През първото полувреме и двата отбора си размениха по един точен изстрел, но до попадение така и не се стигна.

След паузата Пауло Дибала даде аванс на "бинконерите" след удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния десен ъгъл на вратата. Това бе 115-ото му попадение за клуба. По този начин той изравни 9-ия в голмайсторската класация на тима Роберто Баджо.

В 68-ата минута полузащитникът имаше добра възможност да удвои головата си сметка, но стреля в лявата греда.

Ювентус получи дузпа за нарушение на Алберт Гудмундсон срещу Марли Аке, но след намесата на ВАР, решението бе променено.

За разлика от Ювентус, Дженоа успя да се възползва от своите шансове в края на мача. Алберт Гудмундсон възобнови равенството след шут в далечния ъгъл.

В 95-ата минута Матия Де Шилио повали Келвин Йебоа в наказателното поле и "грифоните" получиха дузпа. Доменико Крисчито оформи крайния резултат и донесе успеха за своя тим.

Ювентус остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 69 точки. Дженоа се изкачи до 18-ото място в подреждането с 28 пункта.