Казийски с 21 точки, Тренто на успех от 1/2-финалите в Италия

казийски основен принос успех тренто шампиона лубе
15:01, 26.03.2023

Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) отново поведоха в четвърфиналната серия с Веро Волей (Монца). Възпитаниците на Анджело Лоренцети се наложиха над съперника с 3:1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:19) гейма в третия двубой помежду им, изигран в "BLM Group Арена".

Така трентинци са само на успех от полуфиналите, след като постигнаха победа в първата среща с 3:2 гейма и загубиха втората с 1:3. Четвъртият мач е на 2 април, неделя, от 21:30 ч. б.в.

Казийски отново бе на ниво, като бе най-резултатен с 21 точки (5 аса, 3 блокади). Алесандро Микиелето се отчете с 19 пункта (1 ас, 1 блокада), 12 добави Сречко Лисинац (3 аса). За съперника Влад Давискиба реализира 19 точки (4 аса, 1 блокада), с 14 завърши Стивън Маар (1 ас, 1 блокада). Джанлука Галаси приключи с 11 пункта (1 ас, 1 блокада).

"Вашият глас": Евгений Велковски, зъболекар
България е на първо място в класирането по медали на световното по сноуборд за младежи