Кецманович задълбочи още повече проблемите при Руне и го свали от трона в Стокхолм

11:19, 19.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.
кецманович задълбочи повече проблемите руне свали трона стокхолм

Тенис турнирът от сериите АТР 250 на закрито в Стокхолм, Швеция ще има своя нов шампион, след като миналогодишния победител Холгер Руне беше детрониран още във втория кръг на надпреварата след загуба от сърбина Миомир Кецманович.

Роденият в Белград състезател се наложи със 7:6(3), 6:2 за час и 44 минути над световния №6 и така затвърди лошото представяне на Руне през последните месец.

За датчанина това бе трето поредно поражение във всички турнири, като 20-годишният тенисист има само една победа в последните си 11 двубоя, а тази серия започна в четвъртфиналите на Уимбълдън през месец юли, когато Холгер отстъпи на Карлос Алкарас.

В същото време Миомир Кецманович записа първата си победа през сезона над играч от топ 10 и общо четвърта в своята кариера, за да си осигури място на четвъртфиналите в Стокхолм.

Следващият съперник на сърбина ще бъде определен в четвъртък вечер в мача между участващия с "уайл кард" представител на Швеция Елиас Имер и хърватския квалификант Дино Прижмич, като любопитното е, че и двамата са извън първите 160 в световната ранглиста.

Напред към четвъртфиналите в шведската столица продължават още Талон Грийкспор, Павел Котов и Ласло Джере, докато ветеранът Гаел Монфис и Роман Сафиулин си осигуриха място във втория кръг.

Тагарев определи като провокация патрулирането на руски изтребители над Черно море
Премиерът: Няма риск от рязък скок на цените на тока след либерализацията за битовите абонати