Кинжален Ботев Пловдив наказа грешките в защита на лидера ЦСКА 1948

кинжален ботев пловдив наказа грешките защита лидера цска 1948
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
21:49, 09.09.2022

Отборът на Ботев Пловдив постигна заслужена домакинска победа с 2:0 над ЦСКА 1948 в мач от десетия кръг на Първа лига.

„Канарчетата“ откриха резултата в добавеното време на първата част от дузпа, отсъдена за нарушение на Стийв Фуртадо срещу Мохамед Брахими в наказателното поле на „червените“. Зад топката застана Антоан Бароан, който с хладнокръвен удар по земя се разписа в обратния долен десен ъгъл на вратаря Даниел Наумов.

Възпитаниците на Желко Копич удвоиха преднината си само три минути след началото на второто полувреме, когато Джейм Ето‘о изведе с дълго подаване Елвис Ману зад отбраната на ЦСКА 1948, бившият играч на Лудогорец нахлу в наказателното поле и пусна подаване към голмайстора Бароан, който вкара в опразнената врата, реализирайки второто си попадение в срещата.

В класирането Ботев Пловдив събра актив от седем точки и се изкачи на 14-ото място, докато тимът на Любослав Пенев остава лидер с 20 точки.

До 2 седмици ще одобрят устройствения план на АМ "Европа" от Сливница до Северната скоростна тангента