Сиюй Ван и Юе Юан ще спорят за трофея в Тексас, САЩ.

Сиюй Ван
12:38, 03.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Китайките Сиюй Ван и Юе Юан се класираха за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Остин (САЩ) с награден фонд 267 082 долара.

Номер 6 в схемата Ван достигна до втория си мач за титла от WTA в кариерата си, след като елиминира поставената под номер 1 Ангелина Калинина (Украйна) с 6:3, 7:6(4) за 1:46 час.

"Тя е много добра тенисистка, но аз бях концентрирана и се борих за всяка точка", каза Ван след мача.

Номер 8 Юан победи Анна Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:0, 6:3 за 70 минути, след като взе първите осем гейма в двубоя.

25-годишната китайка ще играе на втори финал в кариерата си, след като загуби от Джесика Пегула (САЩ) в Сеул през октомври миналата година.