Не съм сигурен, че Българската армия разполага с каквото и да е въоръжение, което ако бъде предоставено на трета страна, няма да падне защитната ѝ способност. Така че какво, как и в какъв обем военна помощ бихме дали на Украйна това ще се реши в пленарната зала. Това каза в студиото на "Денят започва" депутатът ПГ на "Продължаваме промяната" Константин Бачийски за предложението на партията му.
По думите му има много неща, които трябва да се уточнят - нещо, което ще стане в пленарната зала. "Продължаваме промяната” обаче е балансьор в коалицията и крайното решение на коалиционния съвет ще е такова, че всяка една от политическите формации, участващи в коалицията, ще го подкрепи, увери той.
Комисията по външна политика одобри "техническа помощ за защитни цели" за Украйна
"Започна се от две доста противоположни позиции - на "Демократична България" и БСП, но във времето и до момента те до някаква степен се сближаваха. Не бих казал, че се прави компромис, а че дяволът е в детайлите - до какво България би могла да направи. За нас важното е какво отражение ще има всяко едно решение върху нашата национална сигурност", обясни Бачийски.
Какви теми още коментира депутатът вижте във видеото.
Десетки измамени по схемата “обаждане от поддръжката на приложението на банка”
Бюджет 2026: Коалиционен - нито ляв, нито десен, нито либерален - нито консервативен (ОБЗОР)
Богаташи са ходили на "лов за хора" в Сараево? Италия разследва "снайперистки сафарита"
"За Мая и всички след нея": Протест пред ВМА срещу насилието над животни (СНИМКИ и ВИДЕО)