Службата за сигурност и информация на Чехия се е обърнала съм полицията за съдействие при разследване на теч на секретна информация в медиите. Това заяви премиерът Андрей Бабиш в интервю за вестник „Право”.
„Шокиран съм, че неща, които се разпространяват при режим на поверителност, попадат под някаква форма сред обществеността”, споделя той. Затова контраразузнаването е потърсило съдействие от полицията при разследване на изтичането на информация.
През април ежедневникът „Респект” публикува информация, получена от специалните служби, че в страната е пристигнал руски дипломат с отрова.
По-късно ръководителят на службата заяви по време на парламентарно заседание, че срещу въпросното лице няма улики и не се планира екстрадирането му.
Коментирайки публикациите на чешките медии, Андрей Бабиш отбеляза, че самият той си задава въпроса дали огласената информация е достоверна.
Заради скъпите горива: Мерки за насърчаване на пътуванията с обществен транспорт в Европа
Заложница по неволя: Забраняват на Ива Михайлова да напусне Кочани, за да се лекува в България
Папа Лъв XIV призова за солидарност: Бог е в бедните, самотните и забравените
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро